Blog kategorie
Nowości
KARL LAGERFELD BOIS DE YUZU 100ML WODA TOALETOWA
KARL LAGERFELD BOIS DE YUZU 100ML WODA TOALETOWA

95,99 zł

Cena regularna: 119,99 zł

Najniższa cena: 99,99 zł
szt.
RALPH LAUREN POLO BLUE 75ML WODA TOALETOWA
RALPH LAUREN POLO BLUE 75ML WODA TOALETOWA

191,99 zł

Cena regularna: 239,99 zł

Najniższa cena: 239,99 zł
szt.
Peeling do twarzy – jaki jest odpowiedni dla młodej skóry, a jaki dla osób starszych 0


Skóra zmienia się wraz z wiekiem. Na początku życia praktycznie każdy zmaga się z trądzikiem. Czasami tzw. cera trądzikowa jest bardziej podatna na jego skutki, co wymaga stosowania specjalistycznych kosmetyków. Wraz z upływem czasu skóra twarzy się zmienia, podobnie jak jej potrzeby. W obu przypadkach przyda się peeling twarzy. Jaki wybrać?

 

W jakim celu stosuje się peeling twarzy?

Z pewnością wiesz, że skóra to największy narząd ludzkiego działa, który pełni funkcję ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Do sprawnego działania Twojego naturalnego zabezpieczenia, komórki muszą być stale odnawiane. Z czasem martwe fragmenty naskórka łuszczą się i odpadają, a w ich miejsce pojawiają się nowe. W przypadku osób zdrowych cały proces jest niemal niezauważalny.

 

Zdarza się, że organizm nie jest w stanie samodzielnie się oczyścić. W efekcie martwy naskórek zalega na powierzchni. Warto zaznaczyć, że gruczoły łojowe znajdujące się na twarzy stale pracują. Co więcej, skóra ma cały czas kontakt z zanieczyszczeniami, które pochodzą ze środowiska. Połączenie złuszczonego naskórka, sebum i innych niepożądanych substancji prowadzi do zatykania porów. W konsekwencji powstają niedoskonałości i rozwija się stan zapalny, który powoduje dyskomfort i zaczerwienienia.

 

Peeling twarzy pomoże Ci szybko i skutecznie pozbyć się martwego naskórka. W ten sposób oczyścisz skórę z zanieczyszczeń i udrożnisz pory. Jeśli pomijasz ten etap pielęgnacji, bardzo szybko zauważysz niepożądane rezultaty. Twoja cera będzie miała kolor szary lub ziemisty, stanie się szorstka, będzie nieestetycznie błyszczała, a przy tym będzie towarzyszyło uczucie pieczenia i ściągania. Peeling twarzy pozwala pozbyć się tych objawów. Dzięki temu Twoja skóra odzyska zdrowy wygląd, a przy okazji pozbędziesz się wspomnianych objawów.

 

Rodzaje peelingów

Peeling twarzy to nic innego jak złuszczanie z twarzy martwego naskórka. To jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Łatwo utrzymać systematyczność zabiegów ze względu na prostotę ich wykonania. Peeling do twarzy poprawia wygląd skóry, wyrównuje koloryt i dotlenia komórki. Warto jednak uważać na to, po jaki kosmetyk sięgasz. Źle dobrany peeling twarzy może skórze zaszkodzić. Sprawdź, jaki peeling sprawdzi się do skóry wrażliwej, a jaki do tłustej. Który pozwoli uporać się z młodzieńczymi problemami, a jaki sprawdzi się przy cerze dojrzałej?

 

5 rodzajów peelingu twarzy:

 

  • peeling twarzy mechaniczny,
  • peeling twarzy enzymatycznym,
  • peeling twarzy typu gommage,
  • peeling twarzy chemiczny,
  • peeling twarzy ziołowy.

 

Wybór odpowiedniego rodzaju peelingu powinien być dostosowany do rodzaju cery. W ten sposób uzyskasz najlepsze efekty i unikniesz potencjalnych podrażnień.

 

Peeling twarzy mechaniczny

 

Peeling twarzy mechaniczny to najpopularniejszy rodzaj zabiegu. Najczęściej to tradycyjny scrub, co w języku angielskim oznacza szorowanie. Tak też przebiega cały proces. Przy pomocy materiału złuszczającego i intensywnego ściernia pozbywasz się starego naskórka. Do tego zadania sprawdzi się peeling Bielenda.

 

Peeling twarzy mechaniczny dzieli się na drobnoziarnisty i gruboziarnisty. Ten pierwszy wykorzystuje się do cery normalnej i mieszanej, z kolei drugi sprawdzi się w przypadku cery tłustej. Warto podkreślić, że peeling twarzy mechaniczny nie jest zalecany w przypadku cery wrażliwej, bo może powodować ryzyko podrażnienia.

 

Peeling twarzy enzymatyczny

Stosując peeling twarzy enzymatyczny, sięgasz po głębokie oczyszczanie. Jest to preparat pozbawiony ścieralnych drobinek, a zadanie złuszczenia naskórka przejmują enzymy pochodzenia naturalnego. W skład preparatu wchodzą m.in. papaja, granat czy ananas.

 

Peeling twarzy enzymatyczny działa na głębsze warstwy skóry. Dzięki temu rozluźnia połączenia pomiędzy komórkami naskórka, a to sprawia, że poleca się go do głębokich zaskórników. Ten rodzaj zabiegu jest bardziej delikatny od klasycznego scrubu i sprawdzi się u osób o cerze wrażliwej, trądzikowej i naczynkowej. Wypróbuj peeling Bielenda!

 

Peeling twarzy typu gommage

Ten rodzaj zabiegu oczyszczającego wywodzi się z Azji, choć zdobywa coraz większą popularność w Europie i Polsce. Jest to połączenie zalet peelingu mechanicznego i enzymatycznego. W języku francuskim peeling twarzy typu gommage oznacza „gumkowanie”. W praktyce peeling twarzy przypomina ścieranie martwego naskórka za pomocą gumki i sprawdzi się przy każdym typie skóry. Do jego wykonania możesz wykorzystać peeling Bielenda Essence of Asia.

 

Peeling twarzy chemiczny

Ten typ zabiegu zaleca się wykonać pod okiem specjalistów. W składzie peelingu znajdują się wyselekcjonowane w laboratorium substancje. Wśród nich znajdują się kwasy alfa i beta hydroksykwasy, czyli np. kwas migdałowy, mlekowy, salicylowy laktobionowy, a często także specjalistyczne roztwory.

 

Peeling twarzy chemiczny najczęściej wykonuje się w gabinecie kosmetycznym. Odpowiednie proporcje preparatu dostosowuje się indywidualnie do typu cery. Zabieg jest dla Ciebie, jeśli chcesz pozbyć się przebarwień, blizn, a także, gdy szukasz wsparcia przy leczeniu trądziku lub zależy Ci na wygładzeniu zmarszczek. Po oczyszczeniu skóry warto zadbać o jej ochronę przed słońcem.

 

Stosowanie różnych kwasów przy peelingu chemicznym nie oznacza, że nie można z nich korzystać w domu. Zestaw kwasów Bielenda poprawi wygląd skóry twarzy, szyi i dekoltu. Jest to grupa preparatów, z których możesz korzystać bez konieczności korzystania z usług specjalisty.

 

Peeling twarzy ziołowy

Podobnie, jak peeling twarzy chemiczny, zabieg ziołowy wykonuje się w salonie kosmetycznym. Proces oczyszczania skóry może być bolesny, a w jego trakcie pojawia się pieczenie i ciepło. Zioła powodują, celowe przekrwienie skóry, co prowadzi do kontrolowanego stanu zapalnego. W efekcie naskórek złuszcza się całymi płatami. W celu pozbycia się nieprzyjemnego uczucia pieczenia, na koniec nakłada się maseczkę lub kompresy, które koją i uspokajają cerę. Peeling twarzy ziołowy pomaga wygładzić zmarszczki, niweluje blizny potrądzikowe i silne ściąganie.

 

Peeling twarzy ziołowy mocno ingeruje w naskórek, a to wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry na kilka dni po zabiegu. Przydatny będzie dobrze dopasowany do Twojej cery krem, który odpowiednio nawilży i zregeneruję naskórek. Ten rodzaj peelingu sprawdzi się najlepiej u osób o cerze tłustej, trądzikowej, z tendencją do przebarwień i rogowacenia.

 

Jak wykonać peeling twarzy?

Jeśli zależy na najlepszych rezultatach i poprawie kondycji skóry, zacznij od sprawdzenia pięciu ważnych elementów. Dzięki nim zabiegi będą skuteczne i pozytywnie wpłyną na skórę.

 

5 wskazówek do peelingu twarzy:

 

  • Jeśli masz skórę podatną na alergie lub wrażliwą, przed zabiegiem wykonaj test uczuleniowy. W ten sposób unikniesz niepożądanych reakcji.
  • Zawsze czytaj skład produktów. Unikniesz w ten sposób substancji, które mogą podrażnić lub zaszkodzić Twojej cerze.
  • Jeśli oczyszczałaś skórę specjalną rękawiczką lub szczoteczką, nie wykonuj dodatkowego peelingu.
  • Pamiętaj, aby przed peelingiem twarzy oczyścić skórę z powierzchniowych zanieczyszczeń.
  • W przypadku produktów zawierających drobinki nie wykonuj gwałtownych ruchów. Może to doprowadzić do nagłego zwiększania tarcia, co spowoduje podrażnienia.

 

Przed rozpoczęciem peelingu twarzy każdorazowo oczyść ją z makijażu i zanieczyszczeń, na które była wystawiona w ciągu dnia. Użyj swojego ulubionego żelu oczyszczającego, pianki lub mleczka. W kolejnym kroku możesz nałożyć np. peeling guam i poczuć dobroczynną moc morskich alg połączoną z antystresowymi olejkami. Skóra stanie się świetlista, aksamitna i miękka.

 

Jeśli chcesz, aby efekt utrzymał się możliwie długo, po peelingu twarzy zadbaj o dalszą pielęgnację. Do tego celu użyj wybranego kremu odżywczo-nawilżającego. Ułatwi on wchłanianie składników aktywnych. Przed jego aplikacją, dla lepszej pielęgnacji spryskaj skórę tonikiem lub hydrolatem.

 

Jak często stosować peeling twarzy?

Efekty, jakie daje peeling twarzy, zachwycają do tego stopnia, że chce się go powtarzać możliwie najczęściej. Jednak zabieg powtarzany codziennie może prowadzić do uciążliwych podrażnień. Najlepiej tego unikać, bo w ten sposób Twoje starania spełzną na niczym. Zaleca się, aby w przypadku cery naczynkowej i wrażliwej nie stosować peelingu częściej niż raz w tygodniu. Skóra mieszana lub tłusta może potrzebować częstszych zabiegów, co 3 dni. 

 

Peeling do twarzy dla różnych typów skóry

Zarówno osoby młodsze, jak i bardziej doświadczone mogą z powodzeniem wprowadzić peeling twarzy do grona swoich ulubionych zabiegów. Z jednej strony bywa to koniecznością, gdy chcesz pozbyć się głębokich zaskórników lub trądziku. Z drugiej to przyjemność, bo możesz chcieć wygładzić zmarszczki, poprawić koloryt i jędrność skóry, co pokazuje, że tryskasz energią!

 

Jeśli szukasz rozwiązań dostosowanych do potrzeb Twojej skóry, zajrzyj do naszego sklepu. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji twarzy i nie tylko.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium