Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Nie dziwi więc fakt, że miliony osób podkreśla ten element twarzy. Spojrzenie przyciąga uwagę, a często komunikuje więcej niż słowa. Efekt można dodatkowo spotęgować. Pomoże w tym makijaż oczu, który ukryje niedoskonałości i uwypukli Twoje naturalne piękno.
„Piękno kobiety nie zależy od ubrań, które nosi, wyglądu, jaki ma, ani od sposobu czesania włosów. Piękno kobiety musi być postrzegane z jej oczu, ponieważ są to drzwi jej serca, miejsce, w którym mieszka miłość”. Audrey Hepburn
35,99 zł
Cena regularna:
39,99 zł
35,99 zł
Cena regularna:
39,99 zł
35,99 zł
Cena regularna:
39,99 zł
35,99 zł
Cena regularna:
39,99 zł
35,99 zł
Cena regularna:
39,99 zł
39,99 zł
39,99 zł
40,50 zł
Cena regularna:
45,00 zł
45,00 zł
40,50 zł
Cena regularna:
45,00 zł
45,00 zł
45,00 zł
Makijaż oczu zaczyna się od pielęgnacji
Idealny makijaż oczu istnieje, a u każdej osoby wygląda nieco inaczej. Warunkiem osiągnięcia zapierającego dech w piersi efektu, jest pewna fundamentalna kwestia. Dotyczy ona odpowiedniego przygotowania. Dla niektórych to oczywiste, ale istnieje spora grupa osób, która nie przykładała należytej uwagi do pielęgnacji. Efekty tego są bardzo różne i nie zawsze zadowalające. Można to zmienić poprzez odpowiednie przygotowanie twarzy pod makijaż.
Delikatnie lepka i dobrze nawilżona skóra sprawia, że kosmetyki trzymają się znacznie lepiej. Niestety, nadal wiele osób zapomina o przygotowaniu bazy pod makijaż. Co więcej, pomija się powieki i przestrzeń wokół oczu. Oba miejsca są najbardziej delikatnymi częściami ciała i wymagają starannej pielęgnacji.
Makijaż będzie dobrze wyglądał, gdy ma odpowiednią bazę. Kosmetyk ma specjalne właściwości, które przedłużają trwałość makijażu. Ułatwia rozcieranie cieni i rozprowadzenie pigmentu. Szczególnie docenią go osoby, które mają problem z osypywaniem się cieni. Zwykle jego przyczyną jest brak odpowiedniej przyczepności powiek, a tę zapewnia korektor i każda baza.
Jeżeli zależy Ci na trwałości makijażu, sięgnij po klasyczną bazę pod cienie do powiek. Z kolei, gdy ważne jest mocne krycie i zbalansowanie kolorytu, dobrym rozwiązaniem jest korektor. Świetnie łączy kolor powieki i łuku brwiowego. Docenią go osoby, które mają cerę, na której widoczne są naturalne zasinienia lub naczynka krwionośne. Uzupełnieniem będzie puder, który zmatuje skórę i ułatwi blendowanie cieni.
Kompleksowe przygotowanie makijażu oczu obejmuje także ich okolice. Jeśli górna powieka jest pokryta korektorem albo bazą, pamiętaj o wyrównaniu kolorytu skroni oraz skóry pod okiem. Jeśli tego nie zrobisz to powieki, będą nienaturalnie kontrastować z resztą twarzy. W tej sytuacji przydatny będzie lekki korektor, który należy nakładać na krem (nigdy na gołą skórę).
Makijaż oczu to sztuka, a Ty jesteś artystką i muzą!
Geniusze pędzla jak Leonardo Da Vinci, Salvador Dali czy Pablo Picasso tworzyli swoje dzieła przy użyciu wielu pędzli. Dzięki temu ich prace zachwycają i elektryzują ludzi na całym świecie. Podobnie mają się sprawy z makijażem. Jeśli chcesz podkreślić swoje atuty, potrzebujesz odpowiednich narzędzi.
Przydatne pędzle do makijażu oczu:
- Pędzel do nakładania cieni,
- Pędzel do blendowania cieni,
- Pędzel do kresek,
- Precyzyjny pędzel kulkowy,
- Płaski pędzel do brwi.
Twoja kosmetyczka może być znacznie bardziej rozbudowana. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i doświadczenia w malowaniu. Wspomniana piątka pędzli do oczu zalicza się do grona najważniejszych. Cieszą się dobrą opinią wśród wizażystów, blogerek przybliżających świat urody, a także amatorek (czytaj, miłośniczek) makijażu.
Każdy pędzel ma inne funkcje i zadania. Spłaszczona końcówka, która kształtem przypomina mały języczek, sprawdzi się do nałożenia cieni na powiekę. Wykorzystasz ją także do nałożenia cienia bazowego na całą powiekę i cienia błyszczącego na jej wypukły fragment.
W stworzeniu idealnego przejścia pomiędzy cieniami na powiece, pomoże niewielki, puchaty pędzelek o owalnym kształcie. Miękkie włosie powinno łatwo się zginać, co zapewnia wygodę podczas rozcierania pigmentu. Dzięki temu stworzysz efekt chmurki na powiekach lub kolorowej mgiełki.
Eyeliner to podstawowy pędzel, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. Przydaje się zawsze wtedy, gdy chcesz narysować precyzyjną kreskę wzdłuż górnej powieki. Najlepiej, gdy eyeliner jest zakończony w szpic, a do tego cienki i mały.
Pędzel kulkowy zawdzięcza swoją nazwę wyglądowi. Jest to zbita kulka o krótkim włosiu, która może być używany do różnych czynności. Wykorzystasz go do aplikacji rozświetlacza w kącikach oczu i pod łukiem brwiowym. Nadaje się do nakładania błyszczących cieni i tych podkreślających dolną linię rzęs. Zaletą pędza kulkowego, jest dokładność. Pod tym względem, wypada zdecydowanie lepiej niż pędzelek do blendowania.
W Twoim niezbędniku przyda się także pędzel do malowania brwi. Najlepiej sprawdzają się modele płaskie z mocno zbitym włosiem i ukośnie ścięte. Łatwo narysujesz kształt łuków brwiowych i równie prosto wypełnisz je pomadą do brwi lub cieniem.
Kredka do oczu - jeden, a może więcej kolorów?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego kosmetyku? Przede wszystkim kredka do oczu służy do robienia kreski na górnej i dolnej powiece. Mnogość kolorów daje wiele możliwości kreacji makijażu. Należy zaznaczyć, że dostępne są dwa rodzaje tych kosmetyków: miękkie i twarde.
Kredkę miękką wykorzystasz do zrobienia kreski na górnej powiece. Użyjesz jej również do namalowania tzw. linii wodnej oka. Ponadto, sprawdzi się jako baza do rozcierania cieni. Z kolei kredka twarda przyda się do namalowania cieńszej i ostrzejszej kreski, ale już nie do wspomnianej linii wodnej oka, czy do rozcierania.
Jaką kredkę do oczu wybrać?
Oczy niebieskie - wizażyści polecają odcienie szarości i ciepłe brązy. Warto przetestować także fiolet.
Oczy piwne - dobrze wyglądają w połączeniu z ciemną kreską - czarną lub brązową. Nieoczywistym kolorem może być purpura, która uwydatni barwę oczu.
Oczy zielone - ten rzadki kolor potrzebuje specjalnej oprawy. Zwróć uwagę na kredki grafitowe i czekoladowe, a także na odcienie śliwkowe i purpurowe.
Oczy szare - lubią czerń, ciemny brąz i grafit.
Oczy brązowe - kolor zbliżony do piwnego, który podobnie jak on lubi towarzystwo czerni, brązu, grafitu oraz purpury.
Sugerowane fuzje koloru oczu i barwy kredki to sprawdzone rozwiązania. Zawsze możesz pokusić się o własne, oryginalne kompozycje. Pamiętaj, że odważne dzieła sprawdzą się w połączeniu z określonym rodzajem stylizacji i w pewnych okolicznościach. Nie wszystkie połączenia nadają się do biura. Z drugiej strony, wieczorowe spotkanie ze znajomymi to dobra okazja, aby spróbować nietypowych połączeń. Udanej zabawy!